gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 12
Téma: Materiál na obestavbu krbu
#1
j.kiwi (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Materiál na obestavbu krbu 10/06/2008 10:06 Karma: 0
Dobrý den, mám dotaz jaký materiál použít na obestavbu ocelového krbu.
Včera jesm byl u člověka, kerý mi bude dodávat krb. vložku, a když jsem mu řekl, že chci obestavět krb klasickými šamotovými cihlami, tak jsem se dozvěděl, že takto si vytvořím mrtvý krb - prý bude strašně dlouho trvat, než se mi šamotky zahřejí. Doporučil mi materiál Brula, nebo něco podobného. Má ten člověk pravdu a nebo chce na mně pouze vydělat ?(paleta šamotek mi totiž stojí před domem - jsou to očištěné použité šamotky z vysoké pece).
Napadlo mne postavit boční stěny ze šamotek a přední stranu z Brula desek (krb bude tvar hranol bez římsy). Je možná tato kombinace ? máte někdo s tím zkušenosti ? Diky Jiří
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Materiál na obestavbu krbu 10/06/2008 22:49 Karma: 3
Zdravím, nevím co znamená mrtvý krb, ale roztápění může trvat déle, protože akumulace šamotu je podle mě větší než běžně dnes používané materiály. Je otázka na co chcete mít hlavně krb a jeho užívání.

Pokud v něm chcete topit např. k večeru na příjemnou atmosféru a rychlé ohřátí místnosti, tak bych opravdu použil méně akumulační materiály.

Pokud ovšem chcete topit déle, tak bych řekl, že šamot vadit nebude, naakumuluje se a po vyhřátí již krb bude fungovat bez problémů a např. bude topit ještě několik hodin po vyhasnutí ohně, tzn. např. celou noc.

Nebo se to dá zkombinovat, že vnitřek uděláte z něčeho izolačního a venek s šamotu, tak docílíte toho, že průduchy půjde relativně teplý vzduch a šamot se naakumuluje pomaleji. Někdo zase dělá spodek podezdívku z šamotu a vzdušník už s lehčích materiálů.

Názor a zkušenosti se mohou lišit, takže najít pravdu je někdy těžké.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
j.kiwi (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re: Materiál na obestavbu krbu 11/06/2008 12:08 Karma: 0
dekuji za rychlou odpověď. Onen krbař mne straší, že použité šamotky z vysoké pece vyzařují radon a jsou tím nebezpečné.
Jinak krb - Mars 7.3 - chci používat k dennímu topení v RD- tudíž pomalejší nástup a delší akumulace mi tak moc nebudou vadit. Na vašich stránkách jsem našel desky Silca a už jsem rozhodnutý, že obezdívka do výše vložky bude šamotová (akumulace) a vzdušník postavím ze silca 3 cm desek. mám ještě dotaz jakou vzálenost mám nechat nezi vrškem vzdušníku a sadrkatonovým stropem ? stačí 30 cm ?
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Materiál na obestavbu krbu 13/06/2008 09:25 Karma: 3
Dobrý den, o radonu nevím. Kdysi jsem slyšel, že šedé tvárnice s el. popílku také měly radon, takže těžko říci. Jestli to nebyly jen řeči a jen jestli si lidi nespletli jadernou elektrárnu s tepelnou. Těžko říci, nedokážu si představit, proč by šamotové cihly měly mít nějaké radonové nebezpečí, snad jen jestli nejsou vypálené z hlíny, která měla zvýšené pozadí radonu, v tom případě by se neměly asi prodávat. Možná mě vyvede z omylu nějaký fyzik, který o tom bude vědět víc.

Co se týká horní části krbu, tak jsou vhodné materiály jako Silka, Superisol atd.

Vzdálenost od stropu se uvádí min. 30 cm, ale bude záležet na vlastní konstrukci, např. jestli je strop nehořlavý, nebo hořlavý.

Pokud vzdušník protáhnete až do stropu, tak je potřeba ho uvnitř snížit o 30 cm, odizolovat i uvnitř strop a stěny a provést odvzdušnění hluchého prostoru, kde by se teoreticky mohla kumulovat teplota.

Jestli tam bude volný prostor, tak bych se soustředil na odvod tepla ze vzdušníku, aby mi sádorkarton nepraskal, oněch 30 cm je minimum.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#5
Anonymous (host)

Re: Materiál na obestavbu krbu 12/10/2008 22:11  
Dobrý deň.

Poraďte mi prosím, pán Dostál. Uvažujem nad obstavbou nalepením travertinových dlaždíc. Známy, ktorý je od fachu, mi odporúčal lepiť ich nie na superizol, ale na materiál (zabudol som názov; rozmery to má 33x66 cm) s akumulačnými vlastnosťami a kameň ich ešte znásobí. Tým sa vraj dosiahne takmer optimálne rozloženie teplôt medzi 1. a 2. podlažím (tu sú v každej izbe prieduchy z teplovzdušných rozvodov).
A navyše, že vďaka tomu, teda vyložene akumulačnej celej obstavbe, nemusím nechať výfuky - mriežky na obstavbe, čo by som aj skutočne rád dosiahol.

Budem Vám veľmi vďačný za Váš názor, pán Dostál.

S pozdravom Rusnák.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Materiál na obestavbu krbu 14/10/2008 11:51 Karma: 3
Dobrý den, začal bych od posledního bodu:

A navyše, že vďaka tomu, teda vyložene akumulačnej celej obstavbe, nemusím nechať výfuky - mriežky na obstavbe, čo by som aj skutočne rád dosiahol.


Neprovést odvodové mřížky bych v žádném případě nedoporučoval, dokonce bych Vás varoval, abyste je udělal. Dokonce se nařizuje, aby byly NEuzavíratelné. Kumulace tepla ve vzdušníku u stropu může způsobit i požár. Je otázka jak byste měl zabezpečen odvod teplého vzduchu. Je otázka jestli by to bylo krátké vedení nebo nějaké delší. Zjednodušeně řečeno se musí zajistit dostatečný odvod teplého vzduchu. Přechod do stěn není tak rychlý. Akumulace jakéhokoliv materiálu je pomalá, určitě nelze od toho očekávat kompenzaci za výfuk teplého vzduchu.

Superizol je defakto izolační materiál a tedy minimální akumulace. Na ten bych to také zvenku nelepil.
Co se týká toho materiálu, tak jestli to není něco jako Brula, Liapor ap. jestli Vám to doporučil a zabývá se tím, tak bych v tom neviděl problém. Osobně jsem neviděl travertinovou obestavbu.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 12




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.