gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 12
Téma: akú chémiu
#1
Martin (host)

akú chémiu 23/06/2010 18:09  
Zdravím vás, mám obyčajný okruhlý bazén a potreboval by som poradit čo presne aké druhy chémie treba na čistenie bazénu. Ide o to, že minulý rok sa mi po celom bazéne (jasné že zvnútra) začal tvoriť taký slizký povlak...čo to mohlo byť ?? riasy ?? voda v ňom bola asi iba nejaké 2-3týždne a chlóru som mal asi dostatok...možte mi poradit ?? nechcem aby sa to opakovalo aj tento rok a chcem aby mi voda zostala čistá po celé leto. dakujem
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: akú chémiu 23/06/2010 18:45 Karma: 3
Dobrý den,

základní desinfekce jsou pomalurozpustné chlorové tablety, jako jednorázová desinfekce pro rychlé zvýšení chloru se používá např. www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/nocal-chl...1055.html?cPath=1_10 Nocal. Pro předcházení růstu řas (ve Vašem to byl opravdu podle mého názoru ten sliz) se používá www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/algicid-s...1061.html?cPath=1_10 Algicid na řasy. Do třetice na snížení pH se používá www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/ph-minus-...1059.html?cPath=1_10 .

Místo chlorových tablet lze použít i multifunkční přípravky jako např. www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/multifunk...1057.html?cPath=1_10 .

Existují i čističe mastných okrajů a usazenin - celá sekce chemie je na adrese: www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/bazeny-de...?page=1&sort=20a
a jejich podstránkách. Také tam můžete nalézt plovoucí dávkovače a testr.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Ivan (host)

Re: akú chémiu 02/07/2010 02:26  
Dobrý den,
mám podobný problém jako Martin,ale víc otázek V bazénu máme ten plovák na chlorové tablety a v něm jednu tabletu a řasy se tvoří.Je to tedy málo?A ještě bych se chtěl zeptat jestli je nadzemního bazénu Tampa nějaký doporučený způsob jakým směrem nastavit hadice se sáním a vratkou vody do bazénu.Pokud je nechám jen tak ležet vratná voda mi míří hodně k hladině.Myslel jsem na nějaké podepření nějakým směrem,aby se co nejlépe nečistoty dostávali v hadici na sání do filtrace.Existuje nějaký návod jak koluje voda a jak je nastavit ty hadice?Děkuji za rady Ivan
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: akú chémiu 02/07/2010 08:20 Karma: 3
Dobrý den, tableta by měla udržovat stálou hodnotu chloru. Ale i tak byste měli mít tester a občas otestovat výši chloru a pH a podle toho upravit rychlorospustným chlorem a pH minus či pH plus jejich hodnoty. Samotná tableta se nerozpouští tak rychle, aby zvláště na začátku bazén zachlorovala. Na to je vhodné učinit chloršok, resp. šokové nárazové nadávkování rychlorozpustným granulátem rozpuštěným ve vodě. (např. Nocal). Tím zabijete na začátku všechny baktérie a některé řasy.

Co se týká samotných řas, tak některé druhy jsou rezistentní proti chloru a mohou se sice pomaleji, ale i tak v chlorové vodě množit. Nárůst řas poznáte slizkým povrchem na bazénové stěně. Ideální je zachlorovat + použít Algicid na řasy a to i preventivně. Stěny očistit hadrou a nečistoty vyfiltrovat.


Pokud bazén napouštíte znovu, tak je vhodné ředěným roztokem Algicidu potřít stěny viz. návod.


Co se týká trysek, tak bych jen roztočil vodu tak, aby byla co nejvíce promíchaná a nevznikaly hluchá místa. Teorii, že nečistoty naženu k sací trysce jsem dávno opustil. Většinou to nefunguje ani u skimmeru. Ten bere jen plovoucí nečistoty a ty nečistoty, které plavou shodou okolností okolo ve vzdálenosti tak max. půl metru.

Na těžší nečistoty je lépe pak vodu uklidnit a použít vysavač nebo hadici od vysavače.


PS: pokud čeříte tryskou vodu, tak dle mého názoru se bazén více ochlazuje a hodnota chloru více klesá, resp. je vyšší spotřeba.
 
Poslední úprava: 02/07/2010 08:21 Provedl: Pavel Dostál.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#5
petra (host)

Re:akú chémiu 03/07/2010 11:04  
Poraďte, prosím....Po napuštění bazénu jsem vodu ošetřila přípravkm ŠOK CHLÓR, po chvíli voda začala hnědnout, nyní má opravdu nehezkou hnědou barvu. Myslíte, že postačí následující den vložit tablety Triplex?...filtrace jede na plné obrátky....
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:akú chémiu (hnědá voda) 03/07/2010 11:14 Karma: 3
Dobrý den, hnědá voda je z největší pravděpodobností problém tvrdé vody, resp. vysokého obsahu manganu a železa. Není voda ze studny?

Mangan a železo se řešilo v příspěvku zde: www.abc-bazeny-sauny.cz/forum/udrzba-vod...zinfekce-bazenu.html

Triplex tableta asi nepomůže, protože je tam problém s reakcí chloru na mangan a železo a triplex tableta právě obsahuje chlor. Vločkovač bych asi dával samostatně, použil bych něco na odstranění železa a manganu ( Clear Tab ). Pokud by to nepomohlo, tak bych uvažoval o jiném způsobu desinfekce.

Jestli bazén není velký a vodu jste napouštěla opravdu ze studny, tak bych ji vypustil, propral filtraci a napustil vodu z vodovodu. Tam by neměla mít tolik železa a manganu.

Každopádně to chce pevné nervy zbavit se hnědé vody a vyřešit tento problém.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 12




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.