gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: extrudovaný polystyren pod bazén
#1
Anonymous (host)

extrudovaný polystyren pod bazén 12/05/2008 20:19  
Dobrý den všichni, pročetl jsem tady témata ohledně dávání polystyrenu pod bazén. Mně se tato volba celkem líbí, mám jen obavy, zda tlak vody nezmáčkne polystyren do zlomku původní výšky. Budeme mít bazén Azuro de Luxe, výška 1,1 m. Také zda se polystyren nezničí při montáži bazénu, nedokážu se představit, že se to nerozšlape :o ). Tento materiál vůbec neznám a z hlediska pevnosti v tlaku mi hodnoty nic neříkají. Myslíte, že je to zbytečné nebo že je to dobrá věc (ani nemyslím, z hlediska izolace, ale také vyrovnání drobných nerovností a pocitu měkkého dna). Máme oválný tvar s bočními výztuhami, tak mám obavy, že si prostředek sedne, výstuhy zůstanou v původní výšce a tím se bazén zbortí dovnitř. Moc děkuji za Váš čas a podněty. Ladislav Borek
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: extrudovaný polystyren pod bazén 13/05/2008 10:20 Karma: 3
Dobrý den, plošné zatížení polystyrenu podle mě vadit nemůže. Problém bych viděl ve fázi, kdy na polystyrenu není betonová deska, ale např. jen folie bazénu. Tam bych měl strach, že chození po dně, skákání do vody po nohách atd. udělají bodové zatížení a vytlačí v těch místech polystyren.

Částečné vyrovnání lze řešit dvojitou geotextílií, ale je to všechno jen náhražka. Polystyren jako vyrovnání by byl vhodný např. pod plastový bazén a nerovnosti jen do úrovně hrbolků, ne velkých nerovností, protože by podle mého názoru popraskal.

Dal bych na doporučení dodavatele bazénu, ten by s tím měl mít největší zkušenosti hlavně z praxe.

Můj názor je, že polystyren jedině mezi dvě betonové desky, případně pod plastový bazén.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
wolf91 (host)

Re:extrudovaný polystyren pod bazén 03/10/2011 16:26  
Zaujímavý článok ohľadne extrudovaného polystyrénu môžete nájsť aj tu (odkaz odstraněn - komerční odkaz do obchodu, pokud chcete inzerovat, nebo zařadit do katalogu, kontaktujte nás)
 
Poslední úprava: 04/10/2011 08:51 Provedl: Pavel Dostál.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.