gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: voda v bazénu..
#1
Jakub G. (host)

voda v bazénu.. 28/06/2010 19:14  
Dobrý den, chtěl bych prosím poradit..Mám vodu v bazénu na zahradě ze studny a po týdnu mi zezelenala...chtěl bych se zeptat co stím??..jaký přípravek mám použít, aby se to neopakovalo??..nebo to mám přefiltrovat přes písek??..děkuji P.S. mám betonový bazén..cca 4x3 m.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: voda v bazénu.. ( zelená voda, chemizace, údržba vody v bazénu ) 29/06/2010 19:44 Karma: 3
Dobrý den, nerozumím přesně, zda jste vůbec chemizoval vodu nebo ne.

Předpokládám, že ne. V tom případě je nutno upravit pH (kyselost vody) na hodnotu 7-7,4. Protože většinou se kyselost sráží, tak se používá přípravek pH minus.
Až upravíte pH, tak na desinfekci je vhodný chlorový granulát, např. Nocal, který se rychle rozpouští a poté třeba k udržování chloru pomalurozpustné chlorové tablety, např. Titanocal, nebo 5v1 (multifunkční). K likvidaci řas a prevenci můžete použít Algicid. Pro měření pH a chloru slouží různé testery.
Všechny tyto přípravky a potřeby jsou běžně k dispozici v obchodních domech, int. obchodech, nebo i u nás v kamenné prodejně nebo v int. obchodu na adrese: www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/bazeny-de...i-chemie-c-1_10.html a na podstránkách.

Pro další informace jsme Vám k dispozici zde, nebo i na tel.: xxx xxx xxx, kde můžete i objednat po telefonu, či mailem.

PS: nyní mi došlo, že asi nemáte filtraci. Ta je téměř nutná pro čistou vodu. Asi nejlepší volba je písková filtrace, kde písek můžete i propírat.
 
Poslední úprava: 29/06/2010 19:47 Provedl: Pavel Dostál.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Jiří Kříž Chodov (host)

Re: voda v bazénu.. ( zelená voda, chemizace, údržba vody v bazénu ) 30/06/2010 18:46  
Prosím,porad´ˇte mi.Už si zoufám.
Mám nadz.bazén,o obsahu 9000 l.Plním ho z vodovodu.Po napuštění upravím vodu podle testeru,ale ještě se mi ji nepodařilo udržet čirou déle,jak 14 dní.
poté se zakalí do běla a během 2 dnů zezelená.Filtraci mám pískovou a filtruji denně 4 h.Pokud pak přidám Flokul,nebo pod.filtruji 24 h.Ale nepomáhá to.
Děkuji Vám předem!
Moje adresa.jiri.kriz.21340@seznam.cz
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: voda v bazénu.. ( zelená voda, chemizace, údržba vody v bazénu ) 08/07/2010 22:29 Karma: 3
Dobrý večer, omlouvám se za zpoždění odpovědi, nevšiml jsem si jí.
Shrnu nejčastější postup:
1)než napustíte vodu, tak potřete stěny bazénu ředěným algicidem (na řasy, algicid super apod.) viz návod.
2)po napuštění vody z vodovodu upravit pH a zašokovat větší dávkou chloru, nechat filtrovat, po pár hodinách znovu změřit pH a dodávkovat.
3)přidat algicid dle návodu
4)přidat vločkovač, ne moc, pokud s tím nemáte zkušenosti, tak ze začátku raději méně.
5)přidat pomalurozpustnou tabletu.

Ze začátku testovat každý den a dodávkovávat chlor a pH - nebo +, jednou týdně dodávkovat algicid, ev. vločkovač

Při změně počasí, intenzivním koupání, dešti, zašokovat chlorem + zvýšit filtrování a propírání filtru. (nezapomínat na dopírání filtru, nebo delší propírání). Bazén zakrývat proti dešti i spadu. Sprchovat se před koupáním, nepouštět do vody psy.

Pokud je teplota vody extrémně vysoká, snížit, nebo chlorovat více, filtrovat více.


Více poradit nedokáži. Snad zkusit změnit značku chemie.

PS: při dopouštění vody nutno nadávkovat chlor a upravit i pH. Voda z vodovodu většinou nemá dostatek chloru.
 
Poslední úprava: 08/07/2010 22:30 Provedl: Pavel Dostál.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#5
Dáša (host)

Re:voda v bazénu.. 02/08/2010 21:49  
Dobrý den,
máme nový bazén 20m, po napuštění byla voda 6týdnů pěkná, čistá. Dávali jsme chlor, dle potřeby. Pak se voda zakalila, byla taková trochu bílá, nepodařilo se nám to už spravit a po deštěch zezelenala. Už 2dny v kuse filtrujeme, čistíme filtr/písková filtrace/, dali jsme velkou dávku chloru, vločkovač a voda je stejná.Používáme výrobky AQUMAR a VODNÁŘ. Opravdu nevíme, zda bazén vypustit, napustit znovu nebo to ošetřit chemií.Děkuji
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:voda v bazénu.. 03/08/2010 22:57 Karma: 3
Dobrý večer, voda by mohla jít vyčistit. Můžete zkusit nejprve vyndat písek z filtrace do vaničky a pořádně ho proprat a pak teprve dát zpět do nádoby. (písek může být i zdrojem řas a baktérií, pokud je bazén už tak špinavý). Pokud máte písek déle než 2 roky, pak písek vyměňte a dejte nový. Změřit chlor, měl by mít cca 1 chloru. až se voda vyčistí, tak stačí 0,3 - 0,5.Než dodávkujete, tak změřte napřed pH a upravte , jinak můžete dávat chloru kolik chcete a chlor neúčinkuje. Filtraci nastavit na filtrování aspoň na 8 hodin. Pak dát vločkovač, prohonit tak hodinu přes filtr, pak nefiltrovat cca 8 hodin. Poté by se měly řasy a nečistoty shlukonout na dně. Pokud toho bude hodně, tak nevysávat přes písek, ale rychle největší nečistoty vysát rovnou do kanálu. Pak dopustit vodu. Zase filtrovat tak cca 8 hod denně. Další den zase vysát dno. Vyčištění bazénu trvá tak min 3 dny, pokud už je tak znečištěný.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.