gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: Nastavení zabezpečovacího systému - jak na požární čidlo
#1
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Nastavení zabezpečovacího systému - jak na požární čidlo 29/01/2007 14:12 Karma: 3
Z mailové komunikace

otázka:
> Dobrý den,
>
> měl bych dotaz k požárnímu čidlu. Potřeboval bych jej dočasně asi na
> půl roku deaktivovat. A to z důvodů, že mám troubu v současné době
> přímo pod ním a vyvolává mi to poplach. Do budoucna bude trouba
> jinde, takže to bude ok.
>
> V administraci na webu jsem si nastavil, že požární čidlo se zapína
> jen při částečném, nevím jestli je to dobře. Také jsem nenašel
> žádnou volbu na přidání dalšího čidla, příadně odinstalování
> stávajícího.
>
> Proto se ptám:
> 1)kde a jak odstavit požární čidlo
> 2)kde a jak je možno přidat nebo ubrat počet čidel.
>
> Předem děkuji za odpověď.
>
> Zatím funguje vše jak má.
>


Dobrý den,

čidlo zkuste vyřadit z hlídání nejlépe tím, že jej odpojíte od baterií. U požárního čidla jsem Vám na obvodu nakreslil dvě tečky nebo malé šipky obyčejnou šipkou. V tomto místě uchopte kryt čidla a mírně jej rozehněte od sebe. Tím by Vám mělo čidlo povolit a vyjměte jej. V podstatě je to úkon stejný, jako byste měnil baterie. V návodu, který jsem Vám na čidlo nechal (čidlo má označení JA-60SR) máte taky způsob, jak oddělit spodní kryt s elektronikou od vrchního krytu, který je přišroubován ke stropu. Buď vyjměte jednu baterii nebo lépe mezi baterii a kontakt vložte něco, co ji odizoluje od kontaktu, např. kousek fólie, protože baterie jdou vyndávat dosti ztuha. Tím vyřadíte čidlo z činnosti. Čidlo nejde vyřadit z hlídání pomocí internetu, protože stejně bude vyvolávat poplach zabudovanou sirénkou. Čidla jsou poměrně citlivá.
Tím se vyřadí z hlídání. Pokud se nepletu, požární čidlo je na pozici číslo 10. I když jej odpojíte, neměl by systém hlásit žádnou závadu. Pokud by přesto hlásil nějaký problém, např. vybitá baterie nebo něco podobného, kontaktujte mne a já Vám vysvětlím, jak čidlo vyřadit ze systému.
Co se týče přidání dalšího čidla do systému, je to poměrně jednoduché. Připravte si čidlo a baterie. Zatím je nezapojujte.
Přistupte ke klávesnici a nyní spustíte servis. To se provede vyťukáním sekvence F0 a servisní kód. Na klávesnici se rozsvítí písmeno P, což značí, že systém je v servisu. Nyní stiskněte klávesu 1. Tím se aktivuje učící režim, kdy je ústředna připravena se naučit nový detektor nebo klávesnici nebo klíčenku. Na displeji se rozsvítí nějaké číslo, ve Vašem případě pravděpodobně číslo 14, nejsem si jistý. To je tím, že máte do systému již naučeno pravděpodobně 13 detektorů (počítal jsem je z hlavy). Klávesnice, klíčenka a VENKOVNÍ siréna nejsou detektory. To číslo, které bude svítit na klávesnici, značí číselnou pozici nového detektoru, který je systém připraven naučit se. Nyní vložte baterie do detektoru. Detektor se zapne a na klávesnici se u čísla resp. pozice do které se detektor naučil na chvíli rozsvítí baterie, klávesnice
pípne a objeví se na ni číslo o jedničku vyšší, tzn. pokud Vám na displeji svítila 14, objeví se číslo 15, což je opět pozice dalšího detektoru, který je systém připraven naučit se.
Ještě jedna věc. Jelikož klávesnice se při chvilkové nečinnosti uspává, je možné, že než vložíte baterie, zhasne displej. Klávesnici opět probudíte zavřením a otevřením krytu.
Po naučení čidla zmačkněte klávesu N. Na displeji se rozsvítí písmeno P. Tím jste ukončil učící režim. Znovu zmačkněte N a ukončí se servis. Servis ukončete, až bude detektor na místě usazený a bude mít zavřený kryt. Pokud byste nechal otevřený kryt, bude systém hlásit poruchu. Musel byste opět zapnout servis (ale už ne režim učení nových bezdrátových detektorů), dovřít kryt. Dovřít kryt je nutno před ukončením servisu pouze u čidel typu detektor pohybu a otevření dveří, venkovní siréna a ústředna. Požární a plynová čidla nemají detekci otevření krytu, takže pokud byste je ponechal otevřená, systém nebude hlásit poruchu.
Obecně : detektory se na displeji hlásí pod číslem 1 až 16
Klávesnice se hlásí ve Vašem případě pod pozicí c1,c2 (máte 2 klávesnice)
Klíčenka je u Vás pod pozicí c3 (máte 1 klíčenku)
Obecně : klávesnice a klíčenka je ovladač a hlásí se jako c a číslo. Pokud přiřadíte další klíčenku nebo klávesnici v učícím režimu, bude se učit na pozice c a číslo. Max. počet obvladačů je 8.
Siréna venkovní se hlásí jako A
Vnitřní sirénka do zásuvky se bere jako detektor a je ve Vašem případě na pozici 13.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.