gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: Mléčná voda mírně nazelenalá barva
#1
monlinka (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Mléčná voda mírně nazelenalá barva 07/06/2011 11:12 Karma: 0
Zdravím potřebovala bych poradit. Asi před dvěma měsíci jsme dávali do kupy bazén intex a nýbrž i filtraci z druhé ruky bestway paní říkala že byla v provozu dvě sezony malinko hrká vrtulka ale myslim že nic vážného. No odfiltovali jsme binec po napuštění a filtrovali průběžně každý den a před dvěma dny se stalo to že tlakoměr ukazoval že nefiltruje jak má.Tak jsme dali zpětný chod a pročištění a poté zpět na filtr no a pokaždé to fungovalo a teď se mi ten všechen binec vrátil zpět bylo to jako kafe do té nádherné vody. A tím vznikl můj problém. Koupili jmse nový písek a filtrujeme no jenomže já měla strach aby se z vodou něco nestalo tak jsem tam nadávkovala algaestop a vločkovač ale až jsem jej tam dala tak jsem si uvědomila že mám v plováku triplex což znamená že tam vločkovač je a tím jsem ho asi předávkovala a voda je mléčný nádech a mírně nazelenylý nádech. Dělala jsem test jestli tam je všeho dost a vyšlo mi ,,moc chlóru a žádné ph i když jsem ho tam dala už spousty" dočetla jsem se na netu že se sám vysráží vločkovač a poté zákal zmizí ale už je to dva dny přes neustálé osávání zespodu vysavačem se mi zdá že se mi to vrací zpět do bazénu a nevím jestli to má smysl dál filtrovat nebo si na to jestě něco koupit. A nebo jestli tam bylo opravdu tolik bince a ten vločkovač pořád ještě účinkuje a pořád sráží. Děkuji za radu za kterou budu velice vdečná sama už nevím kudy kam.. Děkuji Monika
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Mléčná voda mírně nazelenalá barva 07/06/2011 14:25 Karma: 3
Dobrý den, co se týká tlakoměru, tak může být rozbitý např. po zimě. Všeobecně jsou tlakoměry na filtracích jen orientační pomůcka. Kolikrát rozdíl neukazují a přesto je filtr znečištěn, záleží na druhu znečištění.

Ale k vodě: Moc chloru nevadí, za pár dní zmizí. Nechápu pojem žádné pH? PH je potřeba upravit na správnou hodnotu 6,8-7,6 (spíše k 7 př. 7,2). Pokud dávkujete hodně pH, tak je možné, že máte vysokou alkalitu, ta se snižuje špatně. Můžete zkusit kyselinu chlorovodíkovou, případně při dávkování pH minus se to časem zpraví a pak už moc dávkovat nebudete muset.

Nazelenalý nádech jsou pravděpodobně řasy. Jestli máte vysoký chlor, spravte ještě pH a použijte algicid. Vločkovač tam máte, takže zbývá už jen filtrovat, vysávat, utřít sliz ze stěn a propírat. Při malé filtraci to může trvat hodně dlouho, takže musíte vytrvat. Mělo by se to zlepšovat. Při propírání by měla jít špinavá voda. Po proprání nezapomeňte dát polohu dopírání, pokud tam je, případně propírat déle.

Mléčný zákal může mít víc důvodů, ale řekl bych, že je to vločkovač. Ten se bude srážet postupně, až se propere společně s nečistotami. Triplex tabletu můžete nahradit chlorovou nebo ji odstranit, když chloru je tam dost. A použijte jen algicid.

Ještě bych zkontroloval, jestli je ve filtru dost písku. Když už to budete rozdělávat, tak vyberte písek properte ho ručně v kbelíku. Přes noc nechte filtraci vypnutou a to co zůstane ráno u dna, tak vysajte rovnou do kanálu přes polohu vypouštění, jestli tam je.

Jsou tací, kteří celý bazén vypustí (vyčistí bazén, filtraci) a napustí znovu, zvláště když je hodně znečištěn. Někdy je to nejjednodušší, ale ten zákal by měl jít vyčistit bez vypuštění.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
monlinka (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re:Mléčná voda mírně nazelenalá barva 07/06/2011 18:57 Karma: 0
Dobrý den vyzkouším ale stěny nejsou slizké nebo že by tam byl nějaký sliz jen mě znepokojuje ten mléčňák.. Asi nerozumím pojmu propírání atd. Na filtraci je filtr,výpusť,zpětný chod,vypláchnutí,cirkulace,protiproud,uzavřeno..Triplex jsem vytáhla a dala tam obyčejné mini tablety... Filtruju a filtruju tak snad se povede.A ještě algicid nemůže to být třeba algaestop, to je prosím vás co to se taky nějak měří? To ph jsem dávala už dvakrát a ukazuje to slabě nažloutlé tedy až po rozpuštění tablety...Nemám si teda kupovat třeba ten projasňovač nebo modrou skalici, modrý blesk. Jelikož moje dcera chce v tomto teple pořád do bazénu a já nevím zda-li ji tam pustit jestli to není nějaké škodlivé? Děkuji Monika
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:Mléčná voda mírně nazelenalá barva 07/06/2011 20:11 Karma: 3
Propírání bude asi zpětný chod, nebo vypláchnutí. Osobně bych řekl, že propírání je zpětný chod a vypláchnutí je dopírání. Je potřeba se podívat do návodu. Pokud není, zkusit jej najít na internetu.

Algaestop je algicid, takže ho klidně použijte. Algicidy se dávkují proporcionálně podle obsahu bazénu za určitý čas. Návod bude na nádobě. Algicidy se neměří.

Projasovače jsou většinou vločkovače, pokud vím. Pokud jste tam toho nedala moc (resp. podle návodu), tak by problém být neměl. Nejdříve to zkuste Vy a pak ji tam klidně pusťte. Ať vodu nepije. Mírné zakalení podle mě nevadí.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.