Stavba bazénu od A po Z – 1. díl – souhrn

Každý, kdo někdy něco stavěl, tak ví, že se vyplatí vše pořádně naplánovat. Poté se celá stavba řeší komplexně, smysluplně a co možná bez velkých problémů.

Stavba venkovního bazénu

Stavba venkovního bazénu

Stejně je to i se stavbou vnitřního nebo zahradního bazénu. Dalo by se říci, že stavba bazénu je velice náchylná na vznik až téměř neřešitelných problémů pokud stavbu bazénu neplánujeme již při plánování rodinného domu. Například se nechá jen vybetonovaná bazénová jáma bez možnosti přivést jakékoliv potrubí k bazénu, elektrickou energii k filtraci apod.  U stavby vnitřního bazénu je to někdy až neřešitelný problém. Dodatečná řešení celý bazén značně prodražuje a omezuje jeho funkčnost.  Proto nyní otevíráme bazénový seriál o výběru, plánování a stavbě vnitřního nebo venkovního zahradního bazénu.

Časová posloupnost  při stavbě bazénu:

Příprava stavby bazénu

 • uvažování nad druhem bazénu (plastový, betonový, fóliový, keramický, laminátový / nadzemní, zapuštěný apod.) a jeho cenou (klady, zápory, poptávky firmám – první kolo)
 • výběr bazénu a výběr bazénové firmy (druhé kolo, zpřesnění zadání, podepsání smlouvy nebo předobjednávka bazénu)
 • zakomponování do projektu rodinného domu spolu s projektantem, stavební firmou a bazénovou firmou (zvláště dát pozor na úkony, které provede stavební firma a které bazénová firma, případně přidružené profese jako elektroinstalace, vodoinstalace, odpady apod.)
 • žádost o stavební povolení

Stavba bazénu

 •  výkopy základů domu + výkopy bazénu (u venkovního bazénu lze výkop provést později, ale je nutno nezapomenout na eventuální prostupy ze
  Stavba vnitřního bazénu

  Stavba vnitřního bazénu

  sklepa, z technologických místností rodinného domu v kterém např. bude umístěna filtrace k bazénu nebo minimálně tudy povede elektroinstalace, vodoinstalace, ohřev a odpady k bazénu.

 • stavební práce – základy domu ev. základy vnitřního bazénu
 • stavební práce – stěny podsklepeného rodinného domu a vnější konstrukce bazénu vč. izolací proti zemní vlhkosti a spodní vodě. (i bazén by měl mít izolaci proti zemní vlhkosti) – nepodceňovat izolatérské práce včetně tepelných izolací. Nezapomenout na prostupy instalací k bazénu z navrhnutého místa pro technologii bazénu (filtrace bazénu, ohřev bazénu, elekro pro bazén apod.)
 • hrubá stavba domu  +  k bazénu přivést elektrokabely, vodoinstalace, odpady apod.
 • hrubá stavba bazénu – vnitřní konstrukce bazénu – zapojení rozvodů bazénu – tlakový test, odpady bazénu, el. energie – kabely k bazénovým světlům
 • interiér rodinného domu + povrchová úprava bazénu + pokládka dlažby okolo bazénu
 • předání rodinného domu a bazénu (ideálně ve spolupráci stavební firmy, bazénové firmy a všech přidružených profesí vztahujících se k bazénu.)

 

V dalším díle se zaměříme na výběr bazénové firmy, a výběr typu bazénu.

 • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit! Podmínky reklamy
Powered by pes502

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,